• zirfon.shop@gmail.com
فروشگاه زیرفون

فروشگاه زیرفون

مقایسه و بررسی بهترین برند‌های پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی و اکسسوری

8 نکته کاربردی هنگام خرید بهترین لباس مجلسی زنانه

 • ۳۷۴
8 نکته کاربردی هنگام خرید بهترین لباس مجلسی زنانه

چگونه باید به دنبال یک لباس مجلسی زنانه مناسب بگردیم و چطور تشخیص دهیم که برای ما مناسب است یا نه؟ در هنگام خرید لباس مجلسی به چه نکاتی باید توجه کرد؟


امروزه تنوع زیادی در لباس‌های مجلسی زنانه وجود دارد که می‌تواند انتخاب یک لباس رسمی مناسب را مشکل کند. گاهی اوقات پیدا کردن پارچه، رنگ و سایز آن می‌تواند برای شما چالش برانگیز باشد. از آنجایی که همه افراد با تغییرات مد همراه نیستند، ممکن است در نهایت لباسی کاملا منسوخ شده را انتخاب کنند. با این حال، اگر از قبل برنامه ریزی کرده‌اید، باید بتوانید یک لباس مجلسی زیبا برای مراسم بعدی خود پیدا کنید.

انتخاب یک لباس مجلسی زیبا و مناسب شما، نه تنها باعث راحتی شما خواهد بود، بلکه بهترین ویژگی‌های شما را نیز به نمایش می‌گذارد. بنابراین، چگونه باید به دنبال یک لباس مجلسی مناسب برای خود بگردید و تشخیص دهید که آیا انتخاب مناسبی برای شماست یا نه؟ در این مطلب هشت نکته ارزشمند آورده شده است تا به شما کمک کند لباس رسمی مناسب را برای جشن‌ها و رویدادهای بزرگ اجتماعی بعدی خود پیدا کنید. با ما همراه باشید.

1-فرم بدن خود را بشناسید.

لباس رسمی مناسب بهترین ویژگی‌های اندام شما را نشان می‌دهد و موارد نامطلوب را پنهان نگه می‌دارد. به همین دلیل بسیار مهم است که یک لباس رسمی مناسب برای فرم اندام خود انتخاب کنید. طرح‌های لباس رسمی برای هر فرم بدن وجود دارد، بنابراین فکر نکنید که نمی‌توانید لباس مناسب را پیدا کنید. پس برای بهترین نتیجه، همیشه باید لباس مجلسی را انتخاب کنید که بهترین ویژگی‌های شما را در عین پنهان کردن یا استتار کردن جنبه‌های نامطلوب فرم بدن شما افزایش دهد. برای پیدا کردن سیلوئت مناسب برای فرم بدن خود، ابتدا باید فرم بدن خود را مشخص کنید. به طور خلاصه می‌توان گفت که اکثر خانم‌ها در یکی از دسته‌های زیر قرار می‌گیرند:

 • سیبی شکل: فرمی که شانه‌ها و بالاتنه پهن‌تر از باسن و پاها است.
 • گلابی شکل: فرمی که نیمه پایینی بدن (ناحیه کمر و باسن) نسبت به سینه برجسته‌تر است.
 • ساعت شنی: فرمی که نیم تنه و باسن از نظر تناسب مشابه هستند و با یک خط کمر باریک از هم جدا شده‌اند.
 • مستطیل: فرمی که انحناهای کمی وجود دارد یا اصلاً قابل توجه نیست و فرم بدن در کل باریک است.
 • ریزه اندام: فرمی که قد شخص کمتر از 165 سانتی‌متر است و سینه و ناحیه باسن به خوبی مشخص است.

با انتخاب مدل لباسی که فرم بدن شما را برجسته می‌کند، شما با اعتماد به‌ نفس و جذاب‌تر به نظر خواهید رسید. تکنیک‌های خاص، مانند لباس‌هایی با دامن‌های A و یقه V، به‌طور کلی جذاب هستند و برای اکثر تیپ‌های بدن مناسب هستند. اگر از فرم بدن خود مطمئن نیستید، این‌ها می توانند گزینه‌هایی باشند که باید در نظر بگیرید.

8 نکته بسیار مفید در هنگام خرید لباس مجلسی

به عنوان مثال این لباس رسمی بژ با دامن‌های A و یقه V، از مجموعه لباس مجلسی Dessy یک گزینه مناسب در اندازه، رنگ و استایل است.

2-چه میزان می‌خواهید هزینه کنید.

قبل از رفتن به خرید، ضروری است که ابتدا حداکثر مبلغی که می‌توانید برای لباس مجلسی خود هزینه کنید را محاسبه کنید. این به شما کمک می‌کند تا انتخاب‌های خود را محدود کنید و یک لباس مناسب در محدوده مشخص شده خود پیدا کنید. قیمت اغلب بر اساس جزئیات لباس مجلسی، جنس پارچه، تزئینات و برندی که آن را طراحی کرده تعیین می‌شود. لباس‌های رسمی می‌توانند گران باشند. با این حال، به متعادل کردن قیمت با استفاده‌ای که قصد دارید از آن کنید کمک می‌کند. ارزش این را دارد که برای کیفیت بهتر بیشتر هزینه کنید. اگر می‌خواهید یک لباس مجلسی مناسب با قیمت خوب پیدا کنید، پیشنهاد می‌کنیم که فروشگاه‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهید و فقط به یک فروشگاه اتکا نکنید.

3-لباس‌های مجلسی برند با طراحی حرفه‌ای مناسب‌تر اند.

اگرچه می‌توانید لباس‌های رسمی ارزان قیمت پیدا کنید، اما هنگام انتخاب آن‌ها، کیفیت طراحی را با صرفه‌جویی در هزینه‌ها عوض خواهید کرد. لباس‌های مجلسی طراحی شده توسط افراد حرفه‌ای با تجربه معمولا از نظر ظاهر و کیفیت برتر هستند. آن‌ها دارای تناسب‌های جذاب، درزهای منظم و یقه‌های زیبا خواهند بود. این لباس‌ها معمولا در ویترین فروشگاه‌ها قرار می‌گیرند. بنابراین، قیمت اضافی مربوط به یک لباس مجلسی برند معمولاً ارزش آن را دارد. اگر باز هم قیمت آن لباس‌ها برای شما زیاد است، سعی کنید به هنگام تخفیفات، آن لباس‌ها را خریداری کنید.

لباس‌های مجلسی برند با طراحی حرفه‌ای مناسب‌تراند.

این یک لباس رسمی از مجموعه Jadore است. این مجموعه دارای طراحان لباس‌ حرفه‌ای است که آخرین ترندها را از برترین کت‌واک‌های مد به نمایش می‌گذارند.

4-لباسی را انتخاب کنید که نزدیک به سایز واقعی خودتان باشد.

وقتی در یک رویداد خاص هستیم، مطمئنا نمی‌خواهیم در لباس جدید احساس ناراحتی کنیم و استایل بدی داشته باشیم، مخصوصاً زمانی که از ما عکس می‌گیرند. همه می‌خواهند در رویدادهای خاص به بهترین شکل ممکن به نظر برسند، بنابراین دلیلی ندارد که لباس مجلسی را انتخاب کنیم که از پوشیدن آن پشیمان شویم.

چیزی به نام سایز استاندارد برای خانم‌ها وجود ندارد، بنابراین سخت است که شما لباسی را که کاملا مناسب شما باشد پیدا کنید. ما توصیه می‌کنیم که لباسی را انتخاب کنید که نزدیک به سایز واقعی خودتان باشد، تا بهترین تناسب را داشته باشید. انجام این کار نسبتاً آسان است و هزینه اضافی بابت تغییرات بعدی در لباس متحمل نمی‌شوید. شما باید لباس مجلسی را انتخاب کنید که از نظر اندازه به اندازه واقعی شما نزدیک‌تر باشد. این بدان معنی است که شما نباید لباس‌هایی را انتخاب کنید که سایز خیلی بزرگ یا خیلی کوچک دارند.

هرگز این اشتباه را مرتکب نشوید که یک لباس مجلسی کوچک‌تر از سایز واقعی خود انتخاب کنید، چونکه فکر می ‌کنید چندین کیلوگرم قبل از زمان پوشیدن آن کم می‌کنید. اگر این کار را نکنید، شانس پوشیدن لباسی را که با دقت برای آن مناسبت انتخاب کرده‌اید از دست خواهید داد. در عوض، هنگام خرید، اندازه واقعی خود را بخرید، و همیشه می‌توانید پارچه اضافی را هنگام کاهش وزن درست کنید. هنگام پوشیدن لباس‌های مجلسی چسبان، توصیه می‌کنیم روی لباس‌هایی با کیفیت خوب سرمایه‌گذاری کنید تا برجستگی‌های ناخوشایند را پنهان کنند و به‌جای آن ظاهری زیبا و شیک به شما بدهند.

خرید لباس مجلسی عالی

به عنوان مثال، این لباس مجلسی زیبای توری MoriLee، دارای یک تناسب عالی‌ است. با این حال، برای نشان دادن زیبایی واقعی لباس، یا باید بدنی به فرم ساعت شنی داشته باشید یا لباس‌های شکل‌دهنده زیر آن بپوشید تا هرگونه اضافه وزنی که ممکن است در اطراف کمر یا باسن خود داشته باشید را بپوشانید.

5-رنگ لباس را هوشمندانه انتخاب کنید.

لباس مجلسی مناسب باید با رنگ پوست شما هماهنگ باشد تا در مراسم رسمی خوب به نظر برسید. ممکن است یک لباس مجلسی در یک عکس یا هنگام نمایش زیبا به نظر برسد، اما شاید بهترین انتخاب از نظر رنگ برای شما نباشد. هنگام انتخاب لباس رسمی، ایده خوبی است که فقط به رنگ‌هایی توجه کنید که با پوست شما مطابقت دارند. رنگ‌ها نقش مهمی در زیبایی کلی شما دارند. با این حال، آن‌ها همچنین قدرت انجام عکس این موضوع را نیز دارند. چرا باید بخواهید لباسی بپوشید که رنگ پریده یا مریض به نظر برسید در حالی که می‌توانید لباسی بپوشید که چشمان شما را برافراشته و پوست شما را درخشان کند؟

این را هنگام خرید به خاطر بسپارید، تا بتوانید تمرکز خود را حفظ کنید، حتی اگر لباسی با رنگ زیبا که ممکن است برای شما مناسب نباشد، جذب شما شود. بسیاری از لباس‌ها در بیش از یک رنگ موجود هستند بنابراین اگر از طرح خاصی خوش‌تان آمده به سایر رنگ‌های آن نیز نگاه کنید تا بهترین رنگ را که مطابق صورت شماست انتخاب کنید.

به عنوان مثال، اگر پوست تیره‌ای دارید، نباید لباس‌های مجلسی با رنگ‌های روشن مانند لیمویی یا نارنجی را انتخاب کنید. به جای آن سایه رنگ تیره‌تر را انتخاب کنید. رنگ مشکی گزینه خوبی به نظر می‌رسد زیرا با تمام رنگ‌های پوست مطابقت دارد و رنگ بسیار زیبایی است. رنگ‌های جواهر روشن و غنی برای رویدادهای نفیس شگفت انگیز است.

راهنمای خرید لباس مجلسی

این لباس مجلسی خیره‌کننده قرمز از مجموعه Jadore در رنگ‌های زرد کم رنگ و مشکی نیز موجود است. بنابراین، اگر این لباس آن‌طور که می‌خواهید به نظرتان زیبا نمی‌آید، می‌توانید رنگ‌های دیگر آن را امتحان کنید.

6-همیشه دنبال ترندها نباشید.

ترندها (مد روز) با سرعتی خیره‌کننده می‌آیند و می‌روند. بهتر است لباس‌هایی بخرید که خیلی روی مد نیستند، مگر اینکه برایتان مهم نیست که لباس‌تان در چند ماهی که گذشت قدیمی به نظر برسد. انتخاب لباس‌ با ویژگی‌هایی که همیشه شیک به نظر می‌رسند به شما این امکان را می‌دهد که مدت زمان بیشتری از آن‌ها استفاده کنید. برخی از سبک‌های جاودانه از لباس‌های مجلسی وجود دارند که بدون توجه به فصل یا روند مد، عالی به نظر می‌رسند. آن‌ها هر دو صفت شیک و باکلاس را دارا هستند و به این زودیا از مد نمی‌افتند. از سوی دیگر، طرح‌ها، استایل‌ها و تزیینات خاص می‌توانند به سرعت جذابیت خود را از دست بدهند و ممکن است پوشیدن آن لباس را در یک سال مناسب ندانید.

برخی از انتخاب‌های مطمئن که همیشه روی مد هستند شامل موارد زیر است:

 • یقه قلبی شکل که یقه به آرامی از انحناهای طبیعی سینه پیروی می‌کند.
 • یقه V شکل به دلیل استایل جذابشان همیشه محبوب بوده و خواهند بود.
 • لباس‌های A شکل برای همه خانم‌ها جذاب هستند زیرا گزینه‌ای مطمئن هستند که در تمام فرم‌های بدن زیبا به نظر می‌رسند.
 • آستین‌های با قوس بالا رمانتیک، عجیب و غریب و یک انتخاب همه‌کاره برای بسیاری از انواع فیگورها هستند.
 • رنگ‌هایی مانند مشکی، سفید، سرمه‌ای و طلایی همیشه مد هستند.

خرید لباس مجلسی شیک

این لباس مجلسی نمونه‌ای است که به دلایل مختلف همیشه مورد علاقه خواهد بود. این لباس رسمی Mori Lee یک زیبایی کلاسیک با یقه قلبی شکل و دامن‌های A مانند است. نیم تنه مورب و دامن چین‌دار و همچنین رنگ سرمه‌ای خیره‌کننده، این لباس را گزینه‌ای مناسب برای اکثر مجالس رسمی می‌کند.

7-پارچه مناسب را انتخاب کنید.

نحوه پوشاندن پارچه در اطراف بدن و جریان هوا عبوری از آن بر انتخاب پارچه تاثیر‌گذار است. در حالی که برخی از مواد مانند توری ترد و سفت هستند، برخی دیگر مانند پارچه ابریشمی نرم هستند و هوا به آرامی در آن جریان دارد. پارچه‌ای که برای لباس مجلسی انتخاب می‌کنید باید متناسب با ساختار و قد شما باشد. اگر به طور طبیعی بسیار باریک هستید، پارچه‌ای که به شما می‌چسبد ممکن است شما را لاغرتر نشان دهد.اگر حجیم هستید، یک پارچه ترد که برای حجیم‌تر کردن لباس ساخته شده است ممکن است به حجم شما اضافه کند.

بنابراین، انتخاب عاقلانه‌ای در مورد جنس پارچه انجام دهید. نحوه لایه‌بندی پارچه و اینکه آیا دارای رگه‌ها یا عناصر ناهموار و موج‌دار است نیز می‌تواند ظاهر کلی لباس را تغییر دهد. یکی دیگر از عواملی که باید در نظر بگیرید، مناسب بودن پارچه با آب و هوایی است که قرار است لباس را بپوشید. از آن‌جایی که به احتمال زیاد بیش از یک بار از این لباس استفاده خواهید کرد، نحوه مراقبت و تمیز کردن آن را در نظر بگیرید. برخی از مواد مانند ابریشم به مراقبت زیادی نیاز دارند و ممکن است مجبور شوید آن را خشک‌شوئی کنید (لباس را با بخار تمیز کردن) تا ظاهری تازه داشته باشید.

لباس‌های مجلسی را می‌توان از جنس‌های مختلفی تهیه کرد از جمله آن‌ها می‌شود به ساتن، شیفون (نوعی پارچه ابریشمی)، مخملی، ژورژت و ... اشاره کرد.

نکته بسیار مفید در هنگام خرید لباس مجلسی

این لباس ابریشمی Mori Lee با گلدوزی زیبا، مناسب برای جشن‌های تابستانی و بهاره است، زیرا دارای پارچه‌ای نرم، سبک و قابل تنفس است.

8-اکسسوری را فراموش نکنید.

آخرین اما نه کم اهمیت‌ترین اکسسوری‌ها نیز بخش مهمی از لباس رسمی ما هستند. ارزش آن‌ها را نباید دست کم گرفت زیرا ظاهر کلی را کامل می‌کنند و به ما کمک می‌کنند تا به آن حال و هوای پر زرق و برق دست پیدا کنیم. نقش اکسسوری‌ها و جواهرات این است که لباس مجلسی ما را تکمیل کنند تا اینکه آن را خراب کنند. 

گاهی اوقات جزئیات درخشان کوچک وقتی به درستی اضافه شوند تفاوت زیادی ایجاد می‌کنند. نکته کلیدی در این‌جا این است که در ظاهر خود تعادل ایجاد کنید، آن را منحصر به فرد جلوه دهید و از زیاده‌روی در آن با تزئینات زیاد خودداری کنید. به عنوان یک قاعده کلی، اگر لباس مجلسی شما دارای جزئیات تزئینی مفصلی است، باید آن را با چند اکسسوری و جواهرات ساده نگه دارید. در غیر این صورت، اگر لباس مجلسی شما با طرح اولیه و بدون تزیینات قابل توجهی مانند چین‌ها، پولک‌ و توری است، می‌توانید برخی از اکسسوری‌ها را با طرحی استادانه اضافه کنید تا متناسب با مراسم فانتزی ظاهر شوید. اگر لباس شب شما یقه باز دارد، برای تکمیل آن یک گردنبند شیک انتخاب کنید.

به غیر از کفش، گوشواره، گردنبند و دست‌بند، شال گردن، مهره‌، النگو، حلقه، کمربند و کیف‌پول را نیز در نظر بگیرید تا ظاهری کاملا متفاوت ایجاد کنید.

هنگام خرید لباس مجلسی به چه نکاتی توجه کنیم

این لباس مجلسی از مجموعه Jadore لباسی است که می‌توان آن را به روش‌های مختلف تزئین کرد تا ظاهر دلخواه شما را ایجاد کند. این یک لباس دوست داشتنی است که به تنهایی هم زیباست و با انتخاب مناسب اکسسوری، عالی به نظر می‌رسد.

نکات مهم دیگر:

 • یکی از مواردی که در انتخاب یک لباس رسمی باید در نظر گرفت، نوع مراسمی است که قرار است در آن شرکت کنید. رویدادها معمولاً متنوع هستند، بنابراین سطح رسمی بودن مراسم را مشخص کنید و سپس طرح‌های لباس مجلسی را که دوست دارید محدود کنید.
 • اگر به یک مناسبت نه چندان رسمی (مانند دورهمی با دوستان) دعوت شده‌اید، می‌توانید لباس مجلسی بپوشید که سبک غیر رسمی‌تر دارد و قد آن کوتاه‌تر یا بلندتر است. اما اگر به یک مراسم رسمی مثل عروسی می‌روید به لباسی رسمی‌تر نیاز دارید.
 • از آنجایی که کوتاه کردن مو بخش مرکزی کل ظاهر ما است، سایه لباس شب شما باید با سایه موهای شما مطابقت داشته باشد تا کل ظاهر در کنار هم قرار گیرد.
 • پس از خرید لباس مورد نظرتان، حتما آن را حدود یک هفته قبل از مراسم امتحان کنید. تا متوجه شوید که آیا برای شما مناسب است یا نه، به خصوص اگر وزن اضافه یا کم کرده باشید. لباس مجلسی نباید خیلی تنگ یا خیلی گشاد به نظر برسد.

امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید.

همواره می توانید از طریق فرم زیر نظراتتان رو برای ما ارسال کنید.


►منبع:

 • bestforbride.com
 • clothesbylockerroom.com

►لینک کوتاه مطلب: 

 • پریسا آقایی

  سلام. خیلی مطلب کارآمد و مفیدی بودش سعی میکنم تو خرید بعدیم بیشتر به این نکاتی که گفتید توجه کنم. 

  تشکر

  پاسخ:
  سلام. از اینکه به خرید شما کمک کردیم خوشحالیم. موفق باشید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی