• zirfon.shop@gmail.com
فروشگاه زیرفون

فروشگاه زیرفون

مقایسه و بررسی بهترین برند‌های پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی و اکسسوری

چگونه سایه چشم بزنیم؟ +30 مدل از بهترین سایه‌های 2023

  • ۳۶۹
چگونه سایه چشم  بزنیم؟  +30 مدل از بهترین سایه‌های 2023

سایه چشم چیست و انواع و کاربردهای آن کدامند؟ چگونه مثل افراد حرفه‌ای سایه چشم بزنیم؟ نکات حرفه‌ای استفاده از آن + لیست 30 مدل از بهترین سایه‌های 2023.


سایه چشم چیست؟

یکی از انواع آرایشی که برای تقویت چشم استفاده می‌شود، معمولا سایه چشم نامیده می‌شود. در حالی که اغلب برای سایه زدن چشم‌ها استفاده می‌شود، برای روشن کردن و بزرگتر نشان دادن چشم‌ها نیز استفاده می‌شود. انواع مختلفی از پیشرفت‌ها را می‌توان از طریق استفاده‌های مختلف رنگ، سایه‌زنی و تکنیک‌های ترکیبی به دست آورد تا بهترین حالت را برای سایه داشته باشیم.

انواع سایه‌ی چشم و کاربردهای آن

بسیاری از سایه‌های پرطرفدار به صورت پودری و حاوی تالک هستند، اما سایه‌های کرمی و مایع نیز وجود دارند. سایه‌های کرمی باید بالای چین چشم استفاده شود و برای ناحیه زیر چشم توصیه نمی‌شود، زیرا می‌تواند بافتی شبیه کرپ ایجاد کند و سال‌ها به ظاهر چشم‌های شما اضافه کنند. سایه چشم مایع ظاهری مرطوب یا درخشان ایجاد می‌کند. سایه‌های کرمی و مایع به خوبی به عنوان پایه‌ای برای سایه چشم پودر شده عمل می‌کنند.

از سایه چشم می‌توان به عنوان خط چشم نیز استفاده کرد. به آرامی سایه چشم را با یک برس زاویه‌دار درست زیر مژه‌های پایینی یا درست بالای مژه‌های بالایی بکشید و خط مژه‌ها را از نزدیک دنبال کنید. بیشتر سایه‌ها را می‌توان به صورت مرطوب یا خشک استفاده کرد، اما هنگام خیس کردن سایه چشم، مطمئن شوید که هر بار همان ناحیه را خیس کنید و بقیه را خشک نگه دارید. هنگامی که سایه چشم خیس شد، به راحتی اعمال نمی‌شود مگر اینکه دوباره آن را خیس کنید.

سایه چشم

سایه چشم پودری

سایه چشم

سایه چشم کرمی

سایه چشم

سایه چشم مایع

نکات کلیدی در زدن سایه ‌چشم

روش سنتی استفاده از سایه چشم استفاده از سایه‌های مختلف از یک گوشه چشم به گوشه دیگر است که از روشن به تیره ترکیب می‌شود. شروع با رنگ‌های روشن از گوشه داخلی و ترکیب شدن تا تیره باعث می‌شود چشم‌ها دورتر و بزرگ‌تر به نظر برسند. به خاطر داشته باشید که از رنگ‌های روشن برای برجسته کردن شکل چشم استفاده می‌شود، در حالی که از رنگ‌های تیره برای سایه زدن و تغییر ملایم شکل آن استفاده می‌شود.

یک اشتباه رایج در استفاده از سایه چشم، استفاده از رنگی است که با چشمان شما همخوانی دارد. از نظر فنی، رنگ‌هایی که در چرخه رنگ متضاد هستند، سایه‌های ایده‌آلی برای جلب توجه به چشمان شما هستند. اگر چشم‌های آبی رنگ دارید، احتمالاً فکر می‌کنید که رنگ نارنجی برای شما مفید نیست، اما سایه‌های مختلف رنگ‌های نارنجی مانند هلویی یا خربزه‌ای ملایم را در نظر بگیرید. چشم‌های سبز و فندقی با رنگ‌های گرم و قوی مانند قهوه‌ای شکلاتی و رنگ‌هایی که در غروب آفتاب یافت می‌شوند تحسین می‌شوند، در حالی که افرادی که چشم‌های قهوه‌ای دارند می‌توانند تقریباً هر سایه‌ای را که انتخاب می‌کنند استفاده کنند، زیرا چشم‌هایشان رنگی خنثی است.

نحوه استفاده از سایه چشم مانند یک حرفه‌ای، حتی اگر مبتدی هستید.

متوجه شدیم، زدن سایه چشم می‌تواند ترسناک باشد. تعداد بی‌نهایت رنگ برای انتخاب وجود دارد؛ یک میلیون برس سایه چشم و اصطلاحاتی مانند چروک بریده و چشم دودی، برای پیچیده‌تر کردن مسائل وجود دارد. اما نکته اینجاست  این چیزی است که سایه چشم را بسیار سرگرم کننده می‌کند.

هنگامی که بدانید چگونه سایه چشم بزنید و اصول اولیه را پشت سر داشته باشید، گزینه‌های بی پایانی برای زیبایی هرچه تمام‌تر چشمان شما وجود دارد. و به لطف پالت‌های سایه چشم هماهنگ با رنگ که کار را برای شما انجام می‌دهد، راهنمای ما برای برس‌های آرایشی و چند ترفند مبتدی، ایجاد هر ظاهری که می‌خواهید را برای شما آسان‌تر از همیشه خواهد کرد.

برای اینکه همه چیز را آسان‌تر کنیم، با سه متخصص صحبت کردیم تا نکاتی را در مورد نحوه استفاده از آرایش چشم مانند حرفه‌ای‌ها به اشتراک بگذاریم. این آرایشگرها نحوه ایجاد ظاهر نهایی سایه چشم را با آموزش ساده‌ای که در کمترین زمان به آن مسلط خواهید شد، به اشتراک می‌گذارند. به خواندن ادامه دهید تا بازی سایه چشم خود را ارتقا دهید.

درباره کارشناسان:

تای یانگ یک آرایشگر اهل لس آنجلس و بنیانگذار برس‌های آرایشی Tai Young Beauty است. مایکل اشتون یک آرایشگر مشهور است و جین جیانونه یک آرایشگر اهل لس آنجلس است.

ابتدا ابزار مناسب خود را انتخاب کنید.

مایکل اشتون، هنرمند آرایش، می‌گوید: ابزارهای مناسب هر کاری را آسان‌تر می‌کنند و برس‌های آرایشی عالی تفاوتی زیادی با هم ندارند. مجموعه‌ای از براش‌های کوچک اما درست، واقعاً به ارتقای سایه چشم‌تان کمک می‌کند. در اینجا چهار مدل برس آرایشی وجود دارد که برای دستیابی به هر ظاهری به شما کمک می‌کند:

برس گنبدی کرکی: این برس چند کاره برای پوشاندن سریع کل پلک شما با رنگ و ترکیب کردن چیزها شگفت انگیز است. این برس الیاف نرم و مصنوعی دارد که با کمترین ریزش رنگ، پلک شما را می‌­پوشاند.

برس سایه چشم

برس ترکیبی مخروطی کوچک: از این ابزار برای ترکیب رنگ‌ها در چین (معروف به جایی که پلک شما به حدقه چشم می‌رسد) استفاده کنید تا وضوح بیشتری ایجاد کنید.

برس سایه چشم

برس ترکیبی زاویه‌دار: این ابزار منحصر به فرد برای وارد شدن و ترکیب هر ناحیه‌ای که دسترسی به آن سخت است، مانند گوشه‌های بیرونی یا داخلی چشم و حتی در امتداد خط مژه پایین شما ایده‌آل است.

برس سایه چشم

برس خط چشم زاویه‌دار سفت: این برس‌های دقیق Shader می‌توانند برای مشخص کردن و تاکید بر خط مژه شما استفاده شوند. حتی می‌توانید از آن‌ها برای پر کردن ابروهایتان با یک سایه مات چند درجه روشن‌تر از موهای ابرو استفاده کنید.

برس سایه چشم

برس صاف سایه: یک برس صاف کوچک ابزار مناسبی برای قرار دادن سایه چشم بر روی پلک‌های شما و ترکیب کردن هر خط چشمی است.

برس سایه چشم

در اینجا نحوه استفاده از سایه چشم مانند یک حرفه‌ای آورده شده است:

مرحله 1. چشمان خود را آماده کنید.

در اصل، پرایمر چشم با جلوگیری از لیز خوردن آن از روی پلک در هنگام مقابله با گرما یا رطوبت، به ماندگاری طولانی‌تر سایه چشم کمک می‌کند، همان روشی که پرایمر صورت برای حفظ کرم پودر شما کار می‌کند. به عنوان یک قاعده کلی، هر چه بیشتر از آرایش چشم استفاده کنید، نیاز به استفاده از پرایمر بیشتر می‌شود.

استفاده از پرایمر سایه چشم به این بستگی دارد که می‌خواهید ظاهر نهایی شما چگونه باشد. آرایشگر تای یانگ می‌گوید: پرایمر به تیرگی رنگ سایه چشم و ماندگاری آن کمک می‌کند.

اگر پلک‌های چرب دارید ممکن است پرایمر سایه چشم نیز ضروری باشد. برخی از پرایمرهای چشم نه تنها روغن را کنترل می‌کنند، بلکه دارای مواد اضافه شده (مانند پودر مروارید) برای کمک به روشن شدن و تشدید رنگ سایه چشم شما هستند.

پرایمر سایه چشم مورد علاقه خود را با انگشت حلقه خود بزنید. انگشت حلقه شما بهترین گزینه برای آرایش چشم است زیرا سبک‌ترین لمس را دارد و پوست شما را تحریک نمی‌کند (به علاوه، گرمای انگشتان به ذوب شدن پرایمر کمک می‌کند). پرایمر را به آرامی روی تمام پلک، تا ابرو، گوشه داخلی چشم، جایی که مجرای اشک شما قرار دارد، و حتی در امتداد خط مژه پایینی خود بکشید تا در تمام طول روز بمانید.

سایه چشم

مرحله 2. پایه آرایش خود را بسازید.

وقت آن است که رنگ خود را اضافه کنید. بیشتر سایه چشم‌ها را می‌توان به راحتی با چهار رنگ ایجاد کرد: سایه خنثی برای پلک، سایه متوسط برای چین، سایه تیره برای گوشه بیرونی و سایه روشن برای برجسته کردن گوشه داخلی و استخوان ابرو.

مهم نیست که چه آرایشی می‌خواهید، اولین لایه سایه چشم شما به احتمال زیاد همیشه یک سایه خنثی خواهد بود که با برس ترکیبی کرکی شما تمام طول پلک شما را فرا می‌گیرد. می‌توانید رنگی نزدیک به رنگ پوستتان برای ایجاد ظاهری طبیعی، رنگ‌های درخشان‌تر برای استایل‌های درخشان یا تیره‌تر برای چشم‌های دودی انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید سایه‌های چشم خود را بر اساس رنگ چشم خود انتخاب کنید. سایه‌های سبز، طلایی، بنفش و خاکستری می‌توانند به چشمان قهوه‌ای کمک کنند، در حالی که رنگ‌هایی مانند قرمز، زرد، نارنجی و بنفش باعث درخشش چشم‌های آبی می‌شوند. برای چشمان سبز، سعی کنید با سایه‌های قرمز، زرد، بنفش و خاکستری بازی کنید.

همچنین می‌توانید از پرایمر صرف نظر کنید و سایه کرمی را به عنوان پایه خود اعمال کنید. اشتون می گوید: با استفاده از یک محصول [سایه کرمی] شروع کنید، آن را با انگشتان خود مخلوط کنید، سپس دوباره به داخل برس و از یک برس ترکیبی با اندازه متوسط استفاده کنید تا سایه چشم انتخابی خود را از روی آن صاف کنید. با قرار دادن سایه چشم خود بر روی یک پایه، حداکثر بازده رنگ، عملکرد محصول را دریافت خواهید کرد و آرایش چشم شما بدون نیاز به هیچگونه لمسی تا مسافت طولانی دوام می آورد.

مرحله 3. چین پلک خود را برجسته کنید.

حال می‌خواهیم چین‌های شما را برجسته کنیم تا آرایش چشم‌تان را بیشتر جذاب کنیم. این همچنین باعث می‌شود که چشمان شما به طور کلی بازتر و بزرگ‌تر به نظر برسند. یانگ می‌گوید: «شما می‌توانید چین خود را با سنگین‌تر کردن رنگی که تیره‌تر از رنگی است که روی پلک خود استفاده کرده‌اید، مشخص کنید. برای داشتن ظاهری طبیعی، برس کرکی یا زاویه‌دار خود را در سایه چشم متوسط خود فرو کنید. سپس، چشم خود را ببندید و سایه چشم را در امتداد جایی که پلک شما به استخوان ابروی شما می‌رسد، بمالید و یک رنگ شستشو ایجاد کنید (بر خلاف خط نازک و سفت).

اگر پلک‌های عمیق یا کلاه‌دار دارید، می‌توانید سایه چین را با چشم‌های باز بزنید تا ببینید کجا بیشتر دیده می‌شود. احتمالاً بالای پلک واقعی‌تان در استخوان ابرو پایین. برای اینکه شکل چشم‌هایتان را بیشتر مشخص کنید، برس زاویه‌دارتان را در سایه تیره‌تان فرو کنید و از آن برای مشخص کردن گوشه بیرونی چین استفاده کنید و از خط مژه تا چین بیرونی یک V شکل بسازید. نکته حرفه‌ای: هنگام استفاده از رنگدانه، دست خود را سبک نگه دارید. همیشه اضافه کردن رنگ بیشتر آسان‌تر از حذف آن است.

مرحله 4. مخلوط کردن

ترکیب کردن یکی از مهم‌ترین مراحل استفاده از سایه چشم است که اغلب نادیده گرفته می‌شود. یانگ می‌گوید: این تکنیک کمک می‌کند تا به همان اندازه رنگ‌ها را با هم تلفیق کنیم، بدون اینکه بتوانیم ببینیم کجا شروع می‌شوند یا از کجا متوقف می‌شوند. به نقاشی آبرنگ فکر کنید و اینکه هر رنگ چگونه به رنگ بعدی می‌رود. اگر در این مرحله چشمان شما بیشتر رنگ آمیزی شده به نظر می‌رسد تا کاملاً ترکیب شده باشد، نگران نباشید: اینجاست که آن برس‌های ترکیبی اضافی وارد می‌شوند.

از یک برس ترکیب تمیز استفاده کنید تا سایه‌ها را روی چین و V بیرونی خود پخش کنید تا زمانی که به طور یکپارچه در درب شما ترکیب شوند. اگر در نهایت مقداری از رنگدانه متوسط یا تیره را بیش از حد مخلوط کردید، جای نگرانی نیست. فقط از برس اصلی خود برای فشار دادن سایه بیشتر استفاده کنید، سپس به ترکیب کردن ادامه دهید.

سایه چشم

اگر در پخش رنگ‌ها مشکل دارید، آرایشگر جین جیانونه توصیه می‌کند از پودر شفاف روی برس کرکی خود استفاده کنید تا خطوط سفت سایه چشم را با هم ترکیب کنید. همچنین می‌توانید از یک سایه چشم مات همرنگ پوستتان روی همان برس کرکی استفاده کنید (حتماً محصول قبلی را روی حوله پاک کنید) و آن رنگ را روی استخوان ابرو بمالید. جیانونه می‌گوید: این کمک می‌کند تا تغییر رنگ روی پلک را بیشتر با هم ترکیب کنیم.

مرحله 5. خطوط مژه خود را مشخص کنید.

هنگامی که سایه شما کاملاً ترکیب شد، می‌توانید وارد آن شوید و خط مژه خود را مشخص کنید. اگر می‌خواهید، ابتدا با یک خط چشم مایع یا مدادی وارد شوید. می‌توانید در انتهای مژه‌هایتان توقف کنید یا به هر شکلی که ترجیح می‌دهید، یک خط چشم بالدار بسازید. سپس، برس خط چشم زاویه‌دار خود را به سایه چشم متوسط یا تیره (هر کدام با رنگ خط چشم شما مطابقت دارد) آغشته کنید و از آن برای تنظیم خط چشم خود استفاده کنید.

آیا نمی‌خواهید از خط چشم استفاده کنید؟ به سادگی برس خط چشم زاویه‌دار خود را به رنگ سایه چشم متوسط یا تیره آغشته کنید و خط مژه بالایی و پایینی خود را بکشید تا خطی نرم و دودی ایجاد کنید.

سایه چشم

مرحله 6. به صورت استراتژیک برجسته کنید.

مرحله نهایی این است که از روشن‌ترین سایه چشم خود استفاده کنید و چشمان خود را برجسته کنید. یانگ می‌گوید: هایلایت زیر ابرو برای جدا کردن ابروها از سایه چشم خوب است. بعضی از افراد حتی برای بیدار کردن یک چشم خسته، کمی هایلایت را در گوشه‌های داخلی قرار می‌دهند.

به طور کلی، یک سایه چشم مات روشن ظاهری تازه و طبیعی برای روز به شما می‌دهد. برای نمایش بیشتر، از یک سایه با کمی درخشان استفاده کنید. همچنین می‌توانید از هایلایتر گونه مورد علاقه خود برای درخشش بیشتر استفاده کنید.

هر سایه‌ای که تصمیم به استفاده از آن دارید، باید آن را در امتداد استخوان ابروی خود (دقیقا زیر قوس ابروی خود) بمالید تا چهره شما حالتی کاملاً بیدار و برجسته داشته باشد. برای پیاده‌سازی ایده یانگ، می‌توانید یک استراحت کامل شبانه را با نقطه‌گذاری آن در گوشه‌های داخلی چشمتان جعلی کنید. هر دوی این تکنیک‌ها باعث می‌شوند چشمان شما بزرگ‌تر، روشن‌تر و هوشیارتر به نظر برسند.

با دو لایه ریمل کار خود را به پایان برسانید و فراموش نکنید که ابروهای خود را پر کنید. این مرحله تفاوت زیادی در تعادل ظاهر آرایش شما ایجاد می‌کند.


باتوجه به نکاتی که در بالای همین مطلب گفته شده، در ادامه ما لیست 30 مدل از باکیفیت‌ترین سایه چشم‌های سال با ضمانت بازگشت وجه و تحویل درب منزل را تقدیم شما می‌کنیم. این فهرست به طور مداوم در طول سال با عنوان "چگونه سایه چشم  بزنیم؟  + 30 مدل از بهترین سایه‌های 2023" به‌روزرسانی می‌شود. هدف ما این است که با هر بودجه‌ای که دارید شما را در جریان بهترین مدل‌های جدید سایه چشم‌های سال قرار دهیم. این لیست توسط متخصصین ما از معتبرترین فروشگاه‌های اینترنتی جمع آوری شده پس با خیال راحت خرید کنید.


محصولات به زودی بارگزاری خواهند شد.


امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید.

همواره می‌توانید از طریق فرم زیر نظراتتان رو برای ما ارسال کنید.


►منبع:

  • ipsy.com
  • beautyanswered.com

►لینک کوتاه مطلب:

https://b2n.ir/m72021

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی